flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Секретарі судового засідання підвищили свій професійний рівень

12 жовтня 2018, 10:37

8–12 жовтня 2018 року Харківське регіональне відділення Національної школи суддів України провело підготовку секретарів судового засідання окружних та апеляційних адміністративних судів.

Участь у заході взяли, зокрема, секретарі судового засідання Полтавського окружного адміністративного суду.

Під час підготовки слухачі разом із викладачем, доцентом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Василем Пивоваровим в інтерактивній формі опанували  сучасні тенденції українського писемного та усного мовлення в юридичній сфері, ознайомились з вимогами укладання документів та особливостями їх мовного оформлення, з прикладами типових порушень лексичних, граматичних і стилістичних норм у професійному мовленні та письмі.

Особливою частиною підготовки стало відвідування Харківського окружного адміністративного суду, під час якого керівник апарату Валентина Лисенко, заступник керівника апарату Ірина Зарубіна та начальник відділу документального забезпечення інформаційної та архівної роботи Лариса Улановська ознайомили колег з  роботою структурних підрозділів суду, поспілкувались на тему етичних основ судової діяльності та професійної етики працівника апарату суду, обговорили методику роботи секретаря судового засідання в адміністративних судах. Наприкінці візиту слухачі відвідали судове засідання.

Головний  редактор видання “Держслужбовець” Андрій Мацокін  провів інтерактивні заняття з вивчення основних положень Закону України “Про державну службу”, детально проаналізував вимоги, що пред’являються до осіб, призначених на посади секретарів судового засідання. Викладач проінформував учасників підготовки про вимоги Закону України “Про запобігання корупції”, електронне декларування, конфлікт інтересів та фінансовий контроль.

Про застосування Закону України “Про судовий збір”, відстрочення та розстрочення судових витрат, зменшення їх розміру, звільнення від оплати секретарям судового засідання розповіла головний спеціаліст відділу організаційного забезпечення діяльності судів, судової статистики та інформаційних технологій територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області Наталя Малишкіна.

Разом із представником Харківської міської громадської організації інвалідів “Креавіта” Уляною Франківською, слухачі покращили свої навички комунікації у роботі з людьми з особливими потребами, навчилися етиці спілкування з маломобільними групами населення.

Суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Михайло Гуцал обговорив зі слухачами напрямки реформування судової системи. Під час навчання доповідач ознайомив аудиторію з інноваціями в судочинстві, змінами до законодавства, засадами організації судової влади.

Спільно з  психологом-практиком Анастасією Горецькою слухачі опанували психологічні аспекти професійного вигорання працівників апарату суду, дізналися про засоби оптимізації міжособистісних стосунків. Виконуючи практичні вправи, секретарі судового засідання набули навички необхідні для вирішення та попередження конфліктів у спілкуванні між працівниками суду та відвідувачами, навчились формувати позитивний соціально-психологічний клімат у колективі.

Джерело http://nsj.gov.ua/ua/news/sekretari-sudovogo-zasidannya-administrativnih-sudiv-pidvishuut-sviy-profesiyniy-riven/